Obsah

Praktické rady pro SVJ a BD

Vyúčtování tepla, teplé vody a ostatních energií

Povinnosti vůči státu u SVJ a BD

Konference Ostrovy života a Tepny domu 2021

Jak na ZOOM Meeting

Komunikujeme on line na Internetu.

Archív PND TV.

Redakce:

Pro náš dům, z.s.

Dřevařská 14

602 00 Brno

www.pronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Jsem předseda SVJ - nováček

Tak jsem to nakonec nevydržel a zvedl jsem ji. No ruku přece! Ano, na shromáždění vlastníků. Když se ta starší paní z odstupujícícho výboru zeptala jestli se fakt nenajde žádný mladší vlastník, který by ji pomohl s prací ve výboru. No jo, bylo mi jí líto. Její vnoučata jsou starší než moje děti, tak to snad taky zvládnu. A dál? Co dál? Sešli jsme poprvé jako výbor a paní s kolegou stejného věku jako ona, mě zvolili za předsedu výboru. A že mi se vším pomůžou. Ale s čím vším? Teprve teď jsem se začal ptát a pídit, co všechno vlastně by měl předseda znát. Nebo o čem všem by měl aspoň něco vědět. Něco jsem už zjistil a řeknu vám, že kdybych to býval byl věděl, tak...vždyť víte co. Ale jednou jsem se dal na vojnu, tak vás seznámím s tím, co teď vím.

1. Jak se stát předsedou výboru SVJ


V první řadě to znamená souhlasit se svou volbou za člena výboru. Pokud vás shromáždění odsouhlasí (a to si pište, že odsouhlasí), nastává administrativní anabáze. Je potřeba učinit několik kroků

    • Vyplnit tzv. Inteligentní formulář. Jedná se o elektronickou formu zápisu do rejstříku SVJ na www.justice.cz. Zde zrušíte původní členy výboru a zapíšete členy nové. To i v případě, že se jedná o ty stejné osoby.
    • Kompletní formulář bezchybně vyplněný (systém to hlídá) si vytisknete a dáte pokyn odeslat pro elektronickou verzi. Tím předáte přímo na rejstřík informaci o provedených změnách. Vytištěný formulář podepíšete, podpis necháte ověřit, naskenujete a společně s dalšími podklady odešlete na rejstřík. Nejlépe prostřednictvím datové schránky. Jinak můžete na nějakém nosiči (např. CD), nebo v papírové podobě.
    • Ty další podklady jsou – pozvánka na shromáždění, prezenční listina, plné moci a zmocnění, zápis ze shromáždění, případně další jako schválená účetní závěrka. Speciálně upozorňuji na nutnost odeslat Čestné prohlášení člena statutárního orgánu, ve kterém souhlasíte s přijetím funkce a potvrzujete, že splňujete zákonem požadované podmínky.
    • Rejstřík na vaše podklady zareaguje. Buď vás vyzve k doplnění materiálů, nebo jen k úhradě správního poplatku ve výši 2.000 Kč současně s uvedením bankovního spojení. Pokud nic nemusíte doplnit, tím úvodní administrativa končí. Následně si zkontrolujete správnost všech zapsaných údajů ve výpise z rejstříku po jejich zveřejnění.

Tím jsme uzavřeli krok první v nové roli, roli předsedy výboru SVJ. Následovat bude nekonečná série dalších kroků o kterých si více řekneme v dalším čísle elektronického Zpravodaje Pro náš dům.

REPROS Plus s.r.o.

Ing. Vladislav Hrdlička, jednatel
hrdlicka.repros/zavináč/gmail.com
www.reprosplus.eu